Na praktické věci, které nám ulehčují každodenní starosti a povinnosti, si zvykneme velmi snadno a rychle, stejně jako na dálkové ovládání k vozu, které nám pomáhá ho jedním stiskem odemknout či zamknout. Když se ale rozbije, přijdeme o komfort. Co pak?
Jedno stisknutí stačí
Na silnicích stále ještě můžeme potkat vozy, které nemají centrální zamykání nebo dálkové ovládání. Možná si je mnoho z nás pamatuje i z dětství, když bylo potřeba celý vůz obejít a odemknout jednotlivé dveře, případně musel řidič dveře otevírat zevnitř. U novějších vozů se už nemusíme namáhat obíháním auta, ale stačí nám jedno stisknutí tlačítka na ovladači. Dálkové ovládání centrálního zamykání se pak postará o to, že se otevřou všechny dveře u auta včetně těch pátých ke kufru. Mnoho vozů má pak právě pro kufr samostatné tlačítko, takže nemusíme odemykat celé auto, zatímco například skládáme do kufru nákup. Když se ale systém zamykání nebo přímo ovladač porouchá, přijdeme o své pohodlí i komfort a začneme urychleně řešit opravu.
Cesta za odborníky
S problémy s pneumatikami nebo motorem zajedeme do servisu. Také u klíčů od auta je potřeba řešit závady s odborníky. Rozhodně není řešením pouštět se do opravy doma na koleni. Autoklíče, se skládají z až 40 komponent, mají uvnitř schované čipy pro imobilizér a další funkce, a s největší pravděpodobností je již nikdy nepokládáme dohromady, aby opět fungovaly. Pokud nás tak začne dálkové ovládání zlobit, třeba i jen proto, že dochází baterka v ovládání, nesnažíme se problém vyřešit svépomocí, ale obrátíme se na specializovaný servis. Následné opravy případných problémů, které bychom si nesprávným zásahem způsobili, by vyšly mnohem dráž a nejspíš by bylo potřeba postarat se také o výrobu autoklíčů nových.
Jakmile tak zjistíme první problémy s dálkovým ovládáním centrálního zamykání, zamíříme za odborníky. Často se jedná o jen o drobnou závadu, která je vyřešena během chvilky a nezruinuje ani naši peněženku.